02144488326

به ایران نیل خوش آمدید

سم بی رنگ

سم بی رنگ

(لیکوئید دندان پرشکی، آکروپارس، لیکوئید خود پخت، لیکوئید فله ای، لیکوئید باز یا ایرانی اسامی مختلف این ماده ی بسیار خطرناک است).

برای اطلاع همکاران خوبم لازم دانستم تا مجددا و بطور کامل تر این مطلب را گوشزد نمایم.

لیکوئید ناخن اصل، معمولا به رنگ بنفش یا آبی روشن و شفاف و به ندرت بی رنگ اما بی بو در بازار به فروش می رسد. متاسفانه شیوع فروش لیکوئید های دیگر با نام های ذکر شده، برای سود بیشتر و بالطبع عوارض زیاد و گاه جبران ناپذیر آن بدنامی زیادی برای حرفه ی ما ایجاد کرده است .

تفاوت قیمت یک ظرف لیکوئید ناخن 500 میلی لیتری اصل با قیمت حدود 250 هزار تومان با لیکوئید دندانپزشکی همان اندازه و قیمت 8 تا 12 هزار تومان، برای بسیاری وسوسه کننده است و متاسفانه بارها شاهد تشویق همکاران برای استفاده از این محصول بوده و هستم .

این محصول همانطور که روی توضیحات شیشه اش درج شده، بسیار حساسیت زاست و موجب سوزش پوست و چشم می شود و نیز ذکر شده در لوله ی فاضلاب ریخته نشود. از دیگر عوارض آن سوزش چشم و سر درد به محض گشودن در ظرف می باشد. میگرن، ناراحتی و حساسیت های پوستی، قارچ ناخن، لک و قارچ پوستی، از بین رفتن صفحه ی ناخن، کاشت کدر و زرد رنگ و تاثیر روی دی ان ای نوزادان و زنان باردار می باشد زیرا عوارض آن در بدن می ماند.

تصور اشتباهی که همکاران می کنند این است که چون این محصول برای دندان استفاده می شود، پس برای ناخن که بافت مرده است نیز بی خطر است اما نمی دانند که از این ماده برای ساختن دندان مصنوعی استفاده می شود و دندان پس از خشک شدن و سوهان کشی در دهان شخص قرار می گیرد نه هنگامی که در حال فعل و انفعالات شیمیایی است. این محصول جذب پوست و ناخن می شود. از این موضوع دردناک تر این است که جدیدا تبلیغ برای استفاده از پودرهای دندانپزشکی هم زیاد شده و برای مخلوط کردن با پودر کاشت به منظور بیشتر شدن مواد استفاده می گردد. نتیجه ی آن به دست آمدن پودری کدر و روشن می باشد. هنرجویی داشتم که از همین لیکوئید دندان پزشکی در ظرف مارک دار یک برند معروف خریداری کرده بود. فروشنده ی بی وجدان لیکوئید دندان پزشکی را با لیکوئید ناخن بنفش قاطی کرده بود تا مشتری متوجه نشود. برای خرید به جای مطمئن مراجعه بفرمایید .

Leave a Comment

ایمیل شما برای سایر کاربران نمایش داده نخواهد شد.